دلایل صدا دادن زانو

آرتروز گردن
آرتروز گردن
آگوست 20, 2020
شانه یخ زده
شانه یخ زده
آگوست 31, 2020
دلایل صدا دادن زانو

دلایل صدا دادن زانو

دلایل صدا دادن زانو

با وجود اینکه شنیده شدن صدا از زانو خود بیماری نیست اما از آن جایی که صدا دادن زانو نشان دهنده بروز مشکلی در مفصل زانو و یا اجزای آن است بررسی آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

بسیاری از افرادی که به کلینیک های فیزیوتراپی و ارتوپدی مراجعه می کنند از صدا دادن زانوی خود شکایت می کنند که برای درمان این عارضه ابتدا باید عامل بوحود آورنده این صدا مشخص شود تا درمان متناسب با آن توسط پزشک یا فیزیوتراپیست انجام بگیرد.

مفصل زانو یکی از مفاصل پیچیده بدن است و به دلیل این که فشار ناشی از وزن نیز بر آن وارد می شود بیش از سایر مفاصل بدن در معرض خطر آسیب دیدگی قرار دارد.

دلایل صدا دادن زانو

آرتروز زانو

آرتروز زانو رایج ترین دلیل درد و ناراحتی مفصل زانو و بروز مشکلات حرکتی در افراد میانسال و سالمند است که به دلیل تخریب تدریجی غضروف مفصل زانو رخ می دهد.

این بیماری شایع مفصلی با احساس درد و التهاب در مفصل زانو ، محدود شدن دامنه حرکات زانو و همچنین شنیده شدن صدا از زانو همراه است.

فیزیوتراپی زانو یکی از روش های موثر در درمان آرتروز زانو است که در کلینیک فیزیوتراپی هدایتی در غرب تهران با استفاده از بروزترین متدها و پیشرفته ترین تجهیزات درمانی به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

نرمی غضروف کشکک زانو

این آسیب شایع یکی از دلایل صدا دادن زانو است که از جمله آسیب های مفصل زانو با منشا غیرضربه ای است.

فیزیوتراپی زانو یکی از موثرترین راهکارها در بهبود این عارضه و تسکین درد و سایر علائم نرمی غضروف کشکک زانو است.

فیزیوتراپی با استفاده از متدها و مدالیته های مختلف همچون لیزر پرتوان ، درمان دستی و تمرینات ورزشی به درمان این بیماری کمک می کند.

آسیب رباط های زانو

آسیب و پارگی رباط های زانو بخصوص رباط صلیبی زانو یکی از شایع ترین آسیب های ورزشی است که معمولا در افراد ورزشکاری که در رشته های پرتحرک مانند فوتبال و بسکتبال فعالیت می کنند رخ می دهد.

این آسیب ورزشی شایع با احساس درد شدید رد مفصل زانو و ناتوانی در حرکت دادن زانو همراه است و در مواردی نیز ممکن است که صدایی از زانو شنیده شود.

پارگی مینیسک زانو

این آسیب شایع مفصل زانو نیز که معمولا در افراد ورزشکار رخ می دهد می تواند منجر به شنیده شدن صدا از زانو شود.

مینیسک ها در جذب شوک های وارده به مفصل زانو و پایداری مفصل زانو نیز نقش دارند و چرخش داخلی و خارجی مفصل زانو و نیز خم و باز شدن آن را محدود می کنند.

پارگی مینیسک زانو معمولا با روش های غیر جراحی مانند فیزیوتراپی قابل درمان است و تنها در درصد کمی از موارد عمل جراحی انجام می گیرد.

 

کلمات مرتبط :

دلایل صدا دادن زانو – فیزیوتراپی زانو – فیزیوتراپی در شهران – فیزیوتراپی در کن – فیزیوتراپی در جنت آباد – فیزیوتراپی در غرب تهران