جلوگیری از کمردرد

التهاب بورس های شانه
التهاب بورس های شانه
دسامبر 22, 2020
التهاب تاندون آشیل
التهاب تاندون آشیل
فوریه 13, 2021
جلوگیری از کمردرد

جلوگیری از کمردرد

جلوگیری از کمردرد

کمردرد رایج ترین اختلال سیستم اسکلتی بدن انسان است که روزانه افراد بسیاری را درگیر عوارض خود می کند ، کمردرد یکی از مهم ترین دلایل دوری افراد از محل کار است ، به همین جهت آشنایی با روش های پیشگری از کمردرد از اهمیت زیادی برخوردار است.

روش های جلوگیری از کمردرد

ورزش را بخشی از برنامه روزانه خود قرار دهید. حتی یک ورزش ۱۵ دقیقه ای نیز در تقویت عضلات پشت و افزودن به انعطاف پذیری کمک زیادی خواهد کرد. با این حال ، تمریناتی را که شامل وزنه برداری بدون نظارت متخصص است را انجام ندهید.

داشتن یک رژیم غذایی سالم که حاوی کلسیم و ویتامین D کافی باشد نفش موثری در افزایش سلامت استخوان ها و تقویت آن ها دارد، رژیم غذایی مناسب همچنین سبب کاهش وزن می شود.

حفظ وزن در محدوده طبیعی و جلوگیری از اضافه وزن کمک زیادی به کاهش احتمال بروز کمردرد می کند ، وارد شدن فشار ناشی از وزن بر اجزا و عضلات کمر یکی از دلایل شایع بروز کمردرد است ، به همین جهت کاهش وزن و داشتن وزن نرمال یکی از راههای موثر در جلوگیری از کمردرد و در صورت بروز درمان کمردرد است.

از قرار گرفتن در یک وضعیت ثابت به مدت طولانی بپرهیزد ، ایستادن ، نشستن و حتی خوابیدن به مدت طولانی با افزایش خطر بروز کمردرد همراهند، به همین دلیل است شیوع کمردرد در بین افرادی که مدت طولانی رانندگی می کنند یا افراد کارمند و پشت میز نشین نیز بالا است.

حتی الامکان از بلند کردن اجسام سنگین بپرهیزید و در صورت لزوم حالت اندامی مناسب را حین بلند کردن رعایت کنید.

از کفش های پاشنه بلند و بدون پاشنه استفاده نکنید چراکه هر دو سبب وارد شدن فشار به کمر و بروز کمردرد می شوند.

خوابیدن بر روی تشک غیراستاندارد نیز یکی از عواملی است که خطر بروز کمردرد را افزایش می دهد، برای جلوگیری از کمردرد استفاده از تشک طبی را فراموش نکنید.

در بین نشستن های طولانی حتما از جای خود بلند شوید و چند دقیقه حرکات کششی را انجام دهید.

روش های درمان کمردرد

برای درمان کمردرد ابتدا باید عامل زمینه ای شناسایی تا درمان بر اساس آن انجام بگیرد.

استفاده از داروهای ضدالتهاب و ضددرد مانند ایبوپروفن و ناپروکسن ، گرما و سرما درمانی ، استراحت و کاهش سطح فعالیت برای تسکین کمردرد توصیه می شوند.

فیزیوتراپی کمر بهترین روش درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات است که در کلینیک فیزیوتراپی در شهران به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

در برخی موارد برای درمان کمر درد ، به روش جراحی نیاز است ، مانند بیرون زدگی دیسک کمر ، تخریب دیسک ها و …

با این حال ، حتی پس از انجام جراحی ، انتظار می رود که بیماران پس از جراحی فیزیوتراپی برای کمردرد انجام دهند تا به بیمار کمک کند قدرت کامل در منطقه آسیب دیده خود بدست آورد.

 

کلمات مرتبط :

جلوگیری از کمردرد – درمان کمردرد – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی در شهران – فیزیوتراپی در جنت آباد – فیزیوتراپی در غرب تهران – فیزیوتراپی در کن – فیزیوتراپی در شهر زیبا