ورزشهای مناسب برای پیشگیری از کمردرد

بورسیت شانه
بورسیت شانه
فوریه 22, 2021
بورسیت زانو
بورسیت زانو
آوریل 21, 2021
ورزشهای مناسب برای پیشگیری از کمردرد

ورزشهای مناسب برای پیشگیری از کمردرد

ورزشهای مناسب برای پیشگیری از کمردرد

کمردرد یکی از شایع ترین اختلالات سیستم اسکلتی است که بسیاری از افراد آن را تجربه کرده اند.

از آن جایی که همیشه پیشگیری مقدم بر درمان است می توان با راهکارهای ساده ای از جمله ورزش می توان به پیشگیری از کمردرد کمک کرد.

تمرینات ورزشی خاصی وجود دارد که به طور خاص قسمت میانی و کمر را هدف قرار می دهد تا گردش خون را بهبود بخشد و جریان خون و اکسیژن را در بافت هدف افزایش دهند ، این تمرینات به حفظ سلامت عضلات و رباط های پشت کمک کرده ، انعطاف پذیری آن ها را افزایش داده و کمک زیادی به پیشگیری از کمردرد می کند.

انجام ورزش های مناسب کمر علاوه بر پیشگیری از کمردرد می تواند به تسکین درد نیز کمک بکنند.

لازم بذکر است که در صورتی که دچار مشکلاتی در ستون فقرات خود هستید ، قبل از انجام هرگونه ورزشی با پزشک و فیزیوتراپیست خود در ارتباط با ایمن بودن تمرینات ورزشی مشورت کنید.

ورزشهای مناسب برای پیشگیری از کمردرد

 

تمرین کرانچ روش خوبی برای تقویت عضلات ناحیه پشت و شکم است. برای انجام این تمرین ، باید روی زمین دراز بکشید و زانوها را خم کنید و پاها کاملاً روی زمین باشد. دستان خود را از روی سینه عبور دهید یا دستان خود را پشت گردن قرار دهید. سپس ، باید عضلات شکم خود را به بهترین شکل ممکن سفت کرده و همزمان شانه ها را از زمین بلند کنید. هنگامی که شانه ها را بلند می کنید ، به بیرون بازدم دهید. هنگامی که شانه ها را بلند کردید ، آنها را برای یک ثانیه نگه دارید و سپس آنها را به آرامی پایین بیاورید و روی زمین پایین بیاورید. این تمرین را ۸ تا ۱۲ بار پشت سر هم تکرار کنید. 

در حالی که پست به دیوار اسیتاده اید ، به آرامی به عقب خم شوید تا پشت شما روی سطح دیوار صاف شود. در حالی که کمرتان را محکم به دیوار فشار می دهید ، زانوها را به آرامی خم کرده و به سمت پایین بلغزانید. ۱۰ ثانیه خود را در آن وضعیت نگه دارید و سپس با احتیاط از دیوار بلند شوید. برای تقویت موثر عضلات پشت و ران ، تمرین را ۸ تا ۱۲ بار تکرار کنید.

تمرینات کشش کمر یک روش عالی برای حفظ فرم بدن و جلوگیری از کمردرد است. باید روی زمین روی شکم دراز بکشید و دستان خود را زیر شانه های خود قرار دهید. با دستان خود را به سمت پایین فشار دهید تا شانه ها به سمت بالا رانده شوند و از زمین بلند شوند. اگر توانایی مدیریت آن را دارید ، آرنج ها را مستقیماً زیر شانه ها روی زمین قرار دهید و این وضعیت را به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه حفظ کنید. در حالی که حالت را حفظ کرده اید ، نفس عمیق بکشید و بازدم دهید و سپس بدن را به آرامی پایین بیاورید و روی زمین قرار دهید. این تمرین در حالی که که قدرت و انعطاف پذیری هسته را افزایش می دهد ، از کمر و شکم شما ورزش می کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی هدایتی – فیزیوتراپی در غرب تهران – فیزیوتراپی در شهران